/ /

Akių enciklopedija

Akių enciklopedija

Ko vertos žinios, jei neturi galimybės jomis dalintis? Akių enciklopedija – tai vieta, kurioje mūsų komandos žinios įgauna naują prasmę. Tai laimingos akių istorijos užkulsiai – Jums ir Jūsų akims.

Akinių lęšiai


Akiniai atlieka savo funkciją tik su tinkamais akinių lęšiais. Dėl šios priežasties, būtina skirti ypatingą dėmesį akinių lęšių pasirinkimo procesui, nes tai įtakos gerą regėjimą, patogumą, išvaizdą ir nešiojimo komfortą.

AKINIŲ LĘŠIŲ MEDŽIAGOS

Mineraliniai akinių lęšiai – tai atsparūs įbrėžimams, aukštai temperatūrai bei turintys apsaugą nuo UV spindulių lęšiai. Lyginant su plastikiniais akinių lęšiais, mineraliniai yra žymiai sunkesni ir lengviau dūžta.

Plastikiniai akinių lęšiai – iš organinio stiklo gaminami akinių lęšiai, pasižymintys lengvumu, patvarumu bei apsaugantys akis nuo UV spindulių. Jei šio tipo lęšiai nėra padengti papildoma kietinančia danga –  braižosi greičiau.

Polikarbonato akinių lęšiai – tai plastikiniai, smūgiams atsparūs akinių lęšiai ir yra geras pasirinkimas, jei jūsų gyvenimo būdas yra aktyvus: sportuojate, daug keliaujate. Taip pat, rekomenduojame šiuos akinių lęšius vaikams, kad akinių nešiojimas taptų saugus nelaimingų atsitikimų atveju.

AKINIŲ LĘŠIŲ INDEKSAI

Pažangiausi gamybos metodai leidžia gaminti neįtikėtinai plonus ir lengvus lęšius, net esant itin didelėms dioptrijoms. Akinių lęšių indeksas nusako lęšio storį, todėl siekiant maksimaliai lengvo ir estetiško vaizdo –  reikia rinktis aukšto indekso akinių lęšius.

Kuo mažiau sveria akiniai – tuo patogiau bus juos dėvėti. Idealaus sprendimo požymis – kuomet pamirštame apie dėvimus akinius ir tiesiog džiaugiamės geru regėjimu.

AKINIŲ LĘŠIŲ DANGOS

Papildomą akinių dėvėjimo komfortą bei matymo kokybę mums suteikia pasirinktos akinių lęšių dangos. Svarbiausia – rinktis atsakingai ir atsižvelgti į savo poreikius.

Kietoji danga – ši danga padaro lęšio paviršių kietesniu, todėl jis tampa ilgaamžiškesnis, atsparesnis įbrėžimams.

Antirefleksinė danga –  užtikrina akinių lęšių skaidrumą, pašalina nereikalingus atspindžius.

Hidrofobinė danga – šios dangos dėka, lęšis greitai nurasoja, susidarę vandens lašeliai akimirksniu pasišalina nuo lęšio paviršiaus ir nepalieka jokių žymių.

Lipofobinė danga – sumažina riebalinių dėmių bei pirštų antspaudų nusėdimą ant lęšio paviršiaus.

Antistatinė danga – užtikrina, kad akinių lęšis išliktų švarus, nepritrauktų dulkių ir nešvarumų.

Mėlyną šviesą atspindinti danga – ši danga apsaugo akis nuo žalingos mėlynos šviesos poveikio, kurią skleidžia skaitmeniniai prietaisai, taip pat, palengvina bendrą organizmo savijautą ir miego kokybę.

UV danga – apsauga nuo kenksmingų UV spindulių ir  yra nepaprastai reikalinga ištisus metus: žiemą, vasarą, saulėtomis ir apsiniaukusiomis dienomis. Jūsų akis apsaugoti nuo UV gali ne tik saulės akiniai, bet ir skaidrūs korekciniai lęšiai.

AKINIŲ LĘŠIŲ TIPAI

Vieno židinio lęšiai –  šio tipo lęšiai turi vienodą laužiamąją galią visame lęšio paviršiuje, todėl puikiai tinka Jūsų pirmiesiems akiniams, kurie bus naudojami nuotoliui arba skaitymui.  Tai dvi dažniausiai pasitaikančios priežastys, dėl kurių yra dėvimi akiniai. Vieno židinio lęšius galima pagaminti skaidrius, fotochrominius ir dažytus.

Akomodacijos įtampą mažinantys lęšiai tai lęšiai skirti aktyviems ir veikliems žmonėms, kurie nuolat keičia žiūrėjimo atstumus ir intensyviai naudojasi skaitmeniniais prietaisais. Šie akinių lęšiai palengvina akių darbą, o nešiotoją apsaugo nuo akių nuovargio simptomų.

Progresiniai akinių lęšiai – šio tipo lęšiai turi tris nematomas zonas, leidžiančias puikiai matyti visais įmanomais atstumais. Šiuolaikinių pažangių lęšių sėkmės rodiklis yra labai didelis, tačiau svarbu prisiminti, kad nešiojant naujus pažangius progresinius lęšius – prireiks adaptacinio laikotarpio.

Akinių lęšiai skirti vairavimui – vairuotojai dažnai susiduria su regėjimo problemomis esant prastoms oro sąlygomis: lyjant, sningant, sutemus ar esant rūkui. Dėl šių priežasčių ypač svarbu turėti tinkamą apsaugą, jaustis saugiai ir patogiai. Lęšiai skirti vairuotojams didina komfortą už vairo, išryškina kontrastą, užtikrina komfortišką matymą bei saugumą.

Saulės akinių lęšiai – šie lęšiai gali būti be dioptrijų ir su dioptrijomis. Taip pat, galima rinktis įvairias akinių lęšių spalvas, jų intensyvumą. Ant dažyto lęšio galima rinktis veidrodines dangas.

Kaip tikriausiai supratote – pasirinkimų daug ir jie nuolatos kinta. Taigi tinkamų lęšių pasirinkimas – atsakingas ir daug dėmesio detalėms reikalaujantis procesas. Tikimės, kad Jūsų pasirinktas specialistas skirs ypatingą dėmesį jūsų poreikiams ir laimingai akių istorijai. Norime priminti, kad savo komandoje turime itin profesionalias ir dėmesingas optometrininkes – Lauryną ir Vaidą, kurios kiekvieną akių istoriją skaito su pačiu didžiausiu užsidegimu.