/ /

Akių enciklopedija

Akių enciklopedija

Ko vertos žinios, jei neturi galimybės jomis dalintis? Akių enciklopedija – tai vieta, kurioje mūsų komandos žinios įgauna naują prasmę. Tai laimingos akių istorijos užkulsiai – Jums ir Jūsų akims.

Raudonos spalvos lęšiaiVienas iš būdų reguliuoti cirkadinį ritmą yra specialių akinių su raudonais lęšiais naudojimas.

Nustatyta, kad raudoni lęšiai turi unikalų poveikį cirkadiniam ritmui. Skirtingai nuo kitų šviesos spalvų, raudona šviesa turi minimalų poveikį melatonino, hormono, reguliuojančio miego ir pabudimo ciklą, slopinimui. Tai reiškia, kad raudona šviesa vakare arba naktį gali padėti palaikyti sveiką cirkadinį ritmą ir sumažinti miego sutrikimus.

Štai kodėl raudoni lęšiai dažnai rekomenduojami pamainomis dirbantiems, keliautojams ir kitiems, kurie naktį gali būti veikiami dirbtinės šviesos. Raudonus lęšius galima naudoti kaip akinius, taip išfiltruojant dirbtinę mėlyną šviesą tiek iš patalpų apšvietimo, tiek ir iš elektroninių prietaisų ekranų.

Įrodyta, kad dvi valandas prieš miegą nešiojant akinius su raudonais lęšiais gerokai sumažėja užmigimo laikas ir pagerėja bendra miego kokybė. Tačiau svarbu pažymėti, jie neturėtų būti naudojami kaip geros miego higienos praktikos pakaitalas, pvz., vengti ekranų bent valandą prieš miegą, sukurti tamsią ir vėsią miego aplinką bei laikytis įprasto miego grafiko.

Patarimai, kaip atkurti ir susibalansuoti cirkadinį ritmą.