/ /

Akių enciklopedija

Akių enciklopedija

Ko vertos žinios, jei neturi galimybės jomis dalintis? Akių enciklopedija – tai vieta, kurioje mūsų komandos žinios įgauna naują prasmę. Tai laimingos akių istorijos užkulsiai – Jums ir Jūsų akims.

Mėlynos šviesos filtravimas


Dieną kompiuterių ekranai atrodo gerai – jie sukurti taip, kad šviestų ir iš spalvų spektro pusės žiūrint atrodytų kaip saulė. Tačiau 21:00, 22:00 ar 3:00, tikriausiai, neturėtumėte žiūrėti į saulę?

f.lux programėlė išfiltruoja mėlyną šviesą išjungdama mėlynus subpikselius bei automatiškai, pagal jūsų laiko juostą pritaiko ekrano spalvą. 

Kiekvieną pikselį sudaro raudonas, žalias ir mėlynas subpikselis, kurį galima įjungti ir išjungti atskirai. Dienos metu f.lux palaiko visą ekrano spalvų spektrą, o pradedant temti, spalva palaipsniui pasikeičia į gintarinę/raudoną prigesindama/išjungdama mėlynus subpikselius.

Spalvų švelnumo nustatymus galima pasirinkti pagal save. Per keletą dienų lengvai priprantama, akys tampa daug ramesnės, mažiau dirglios ir grįžti prie pilno spalvų spektro apšvietimo vakare nebesinori.

Atminkite, jei norite pagerinti miego kokybę, akių sveikatą, pabudimo ar užmigimo laiką, dopamino kiekį, skausmo slenkstį, medžiagų apykaitą, nuotaiką ir budrumą naudodami f.lux, tai neveiks, kadangi ji 100% neblokuoja mėlynos šviesos. Norint pasiekti šių dalykų po saulėlydžio reikia 100% užblokuoti mėlyną ir žalią šviesą nuo 400 nm iki 550 nm. Tą padeda padaryti akiniai su tamsiai raudonos spalvos lęšiais, daugiau apie juos galite sužinot atvykę pas mus ar užsiregistravę akių patikrai.

Ta patį principą galima pritaikyti ir savo telefonui, panaudojant „Color Filters” nustatymus. Kaip tai padaryti rasite šiame straipsnyje.

Instrukciją, kaip naudoti ir parsisiųsti, rasite čia.