/ /

Akių enciklopedija

Akių enciklopedija

Ko vertos žinios, jei neturi galimybės jomis dalintis? Akių enciklopedija – tai vieta, kurioje mūsų komandos žinios įgauna naują prasmę. Tai laimingos akių istorijos užkulsiai – Jums ir Jūsų akims.

Mėlyna šviesa


Šviesos lemputės išradimas buvo pirmas kartas, kai žmogus sukūrė šviesos šaltinį, galintį paveikti mūsų kūno ritmus. Laikui bėgant buvo sukurti kiti dirbtiniai šviesos šaltiniai, apimantys didesnį mėlynos šviesos bangų ilgį, kad būtų skatinamas didesnis budrumas ir produktyvumas. Bet visa tai turi savo kainą.

Su šiais šaltiniais, problema yra ta, kad juose nėra viso spalvų spektro, kurie yra natūraliai subalansuoti ir turi apskaičiuotą poveikį viso kūno sistemoms. Kai dirbtiniame šviesos šaltinyje vienas bangos ilgis yra žymiai padidintas, palyginti su jo proporcija saulėje, tai sukelia disbalansą organizmo cirkadiniame ritme, hormoninėse ir organų sistemose bei šviesos veikiamose biocheminėse reakcijose. Dėl šios priežasties ypač svarbu neleisti dirbitinei šviesai patekti į akis saulei nusileidus, kadangi ji paveikia tuos pačius cirkadinius ritmus bei apgauna žmogaus smegenis priversdama galvoti, jog vis dar yra diena. Tai sumažina melatonino kiekį, kuris padeda atsipalaiduoti ir giliai užmigti.

Mėlyna šviesa apgauna organizmą ir priverčia jį manyti, jog vis dar yra diena. Patarimai, kaip sumažinti mėlynos šviesos poveikį saulei nusileidus:

Nenaudoti lubinių šviestuvų, žemiau nei akių lygis esantis silpnas apšvietimas mažiausiai trikdo mūsų cirkadinius ritmus.

Naudoti f.lux programėlę, kuri blokuoja mėlyną šviesą nešiojamame ar planšetiniame kompiuteryje.

Nusistatyti raudonos spalvos filtrą savo telefone.

Nešioti mėlyną šviesą blokuojančius akinius su raudonos spalvos lęšiais.

Nežiūrėti į ekranus ir išjungti visas ryškias šviesas bent 2 valandas prieš miegą.