/ /
Dėmesys akims –  daugiau nei mada

Dėmesys akims – daugiau nei mada

12 sausio, 2022

Su glasses on daugiau susipažinti galite paskaitę interviu naujame L’Officiel žurnalo numeryje!

„glasses on“ – vilniečiams jau puikiai pažįstama optika, sufleruojanti platų vardinių akinių rėmelių asortimentą, aukščiausio lygio aptarnavimą ir profesionalią akių patikrą. Gera žinia kauniečiams – dviem žaliais taškais logotipe pažymėtą saloną nuo šiol rasite ir laikinojoje sostinėje, pačioje Kauno širdyje. Apie idėjas, komandą ir viziją kalbamės su „glasses on“ įkūrėju Danu RAZBADAUSKU.

Jau keletą metų „glasses on“ sėkmingai gyvuoja Vilniuje, plečiatės ir atidarėte saloną Kaune. Kokia to istorija?

2017 metais, po trejų metų veiklos, pavyko sukurti optiką, kurioje prioritetas būtų žmonės, dėmesys regėjimui. Tokią, kuri leistų bendruomenei pabūti čia ir dabar, rasti sau tinkamiausią sprendimą.

Nusprendę plėstis Kaune ieškojome subtilios, istoriškai įdomios, ramybe alsuojančios lokacijos. Mums labai pasisekė, kad pavyko įsikurti istoriniame Kauno pastate, visai šalia Soboro. Šis statinys savo istoriją mena nuo 1912 metų: čia buvo įsikūrusi vaistinė, policijos nuovada, knygynas. Gera jausti, kad tapome šios turtingos istorijos tęsiniu.

Vis dėlto labiau už visą išorę – interjerą, prekės ženklus ir įrangą džiaugiamės subūrę geriausius įmanomus profesionalus.

Jūsų kolektyvas – savo srities specialistų komanda. Kokių skirtumų kiekvienas įnešate įmonei ir ką bendro randate tarpusavyje?

Mes visi esme labai skirtingi, gal net labiau, nei galima pastebėti, bet gal tai ir yra didžiausia mūsų stiprybė. Būdami tokie, gebame atliepti ir skirtingus žmonių poreikius. Žinome, kad galime padėti išsirinkti saulės akinius, tačiau esame ir stiprūs korekcinių akinių meistrai, padarome tai, kas dažnai atrodo neįmanoma (juokiasi). Dėmesys akims ir nuoširdus santykis su kiekvienu užėjusiuoju yra tai, kam visa mūsų komanda teikia prioritetą.

Optikoje darbas vyksta principu, kad patys darbuotojai organizuoja savo darbo dieną. Čia neturime vadovo – už optikos veiklą atsakingi visi vienodai. Akinių parinkimas, kolegų priėmimas, vidinė tvarka ar kūrybiniai sprendimai – kiekvienas gali būti bet kuo, jei tik toje srityje jaučiasi pakankamai stiprus.

Kokią viziją matote šiuo metu?

Kasdien kartojame, kad svarbiausia mums – dėmesys regėjimui. Tad esame ne tik madingų akinių salonas, bet didžiulį dėmesį skiriame ir akių sveikatos edukacijai. Pavyzdžiui, ar žinojote liūdnas prognozes, kad iki 2050 metų pusė populiacijos bus trumparegiai? Imamės prevencinių priemonių ir net juokais išsikėlėme tikslą daryti viską, kad ši prognozė 2050 metais neišsipildytų.

Norint išsaugoti sveikas akis tiesiog būtina palaikyti balansą. Kaip kūnui, taip ir akims reikalingas judėjimas, dienos šviesa, pasivaikščiojimai lauke dienos metu, kuo natūralesnis ir visavertis maistas. Šiandieniame pasaulyje itin svarbu riboti laiką prie skaitmeninių ekranų. Jei nėra galimybės jų išvengti, dirbant kompiuteriu reikėtų užsidėti apsauginius akinius su specialia mėlyno filtro danga. Taip pat svarbu likus valandai iki miego stengtis nesinaudoti skaitmeniniais prietaisais ir vengti ryškios šviesos. Ir, žinoma, į savo akių sveikatą žiūrėti atsakingai ir planiškai tikrinti regą.

Viena iš jūsų stiprybių – vardinių prekės ženklų gausa. Kokių išskirtinių akinių šiuo metu galima rasti ant glasses on lentynų?

Mados namų Loewe, Dior, Bottega Veneta ar Jacquemus pristatyti turbūt nė nereikia. Vienas mėgstamiausių „glasses on“ prekės ženklų – dviejų italų kuriamas Kuboraum. Tai rėmeliai, apibrėžiantys asmenybę ir išryškinantys charakterį. Dar vienas mūsų pasididžiavimas – Mykita, pasižymintys nepriekaištinga forma, pasiekiama naudojant itin plono metalo detales. Prekės ženklas MOSCOT gali pasigirti ne tik gaminiais, bet ir savo istorija. Tai daugiau nei prieš šimtą dvidešimt metų Niujorke įkurtas ir jau penktos šeimos kartos valdomas prekės ženklas. „Dick Moby“ save pristato kaip prekės ženklą, kuris antrines žaliavas paverčia dailiais akiniais ir taip prisideda prie planetos saugojimo. Jų kuriami akiniai pagaminti iš augalinio acetato ir perdirbtų medžiagų.

„glasses on“ pasižymi plačiu stilingų vardinių rėmelių asortimentu. Kokias naujausias akinių mados tendencijas pastebite? Kokius akinių rėmelius rinksimės šią žiemą?

Bus madingi rėmeliai su šviesiais, šiltų spalvų, vos tamsintais lęšiais. Drugelio, vintažo įkvėpti, neįprastų formų akiniai. Vis daugiau dėmesio teikiama aksesuarams, išskirtinėms grandinėlėms, tekstilės detalėms. Tvarumo tendencija pasiekė ir akinių rėmelius, tad vis daugiau žmonių renkasi juos pagamintus iš perdirbto acetato ar lengvai suyrančio plastiko. Mūsų salone visada galima rasti mados naujienas atliepiančių, išskirtinio dizaino akinių tiek mados besivaikantiems, tiek ir amžinos klasikos ieškantiems klientams. O kiekvienam, besirūpinančiam sveikata, primename, kad mūsų šūkis – „Dėmesys regėjimui“, tad pas mus rasite ne tik madingiausių akinių rėmelių, bet galėsite atlikti ir profesionalią akių patikrą su aukščiausio lygio įranga.