/ /
Vaida: pradėti reikia nuo savęs

Vaida: pradėti reikia nuo savęs

6 gegužės, 2021

Skaitai mūsų pirmą bendruomenės įrašą apie Vaidą. Geriau susipažinome praėjusiais metais, kai ją fotografavome naujam glasses on puslapiui, norėjome rasti žmogų, kuris jau būtų glasses on klientas ir pasisekė dvigubai – kartu gimė įdomi pažintis. Galbūt žaismingos Vaidos akys neišduoda, bet ji keičia žmonių gyvenimus neišeidama iš kambario. Vaida dirba psichologe Respublikinėje Vilniaus Psichiatrijos ligoninėje, Paliatyvios medicinos klinikoje bei konsultuoja privačiai. Žemiau jos paklausėme apie geras regėjimo (ir ne tik) patirtis: ką ji veikia, skaito ir kaip ilsisi. Projekto ,,Pasikalbėk“ bendraįkūrėja sako, kad be poilsio ir laiko sau būtų sunku padėti kitiems.

Vaida, papasakok apie projektą „Pasikalbėk“.
Tai psichologinių konsultacijų platforma, kurią sukūrėme siekdami psichologinę pagalbą padaryti prieinamesnę, ypač pandemijos metu. Šiuo metu psichologai jau sėkmingai priima klientus ,,Pasikalbėk“ platformoje. Joje yra įdiegta susirašinėjimo, skambučių bei apmokėjimo technologija, taigi viskas vyksta vienoje vietoje, o pažangios technologijos užtikrina vaizdo skambučių bei susirašinėjimo saugumą. Išsirinkę specialistą klientai kartais net tą pačią dieną vaizdo skambučiu susiskambina su specialistu. Be to, pirmas pokalbis su psichologu yra nemokamas. 

Knyga, prie kurios grįžti vėl ir vėl.
Labai mėgstu skaityti. Nors šiuo metu mano skaitiniai dažniau profesiniai, skaitymas tikrai yra viena mėgiamiausių mano veiklų. Jei reikėtų pasirinkti vieną knygą, sakyčiau, kad tai būtų ,,Bėgančios su vilkais“. Manau, kad tai puiki terapinė knyga. Kartais grįžtu prie jos, kai jaučiu, jog to reikia. 

Gyvenimo pamoka, kurią truko ilgiausiai suprasti. 
Tam, kad galėčiau duoti kitiems, pirmiausia turiu pasirūpinti savimi. Manau, kad užtrukau suprasti, jog savo dėmesiu, rūpesčiu, laiku, meile ar energija galiu dalintis tik tuomet, kai pati to nestokoju. Toks paprastas dalykas, bet kartais labai sudėtingas.

Ar turi poilsio ritualų, kurie tau svarbūs dienoje?
Vienas mėgiamiausių ritualų yra rytinė kava – tai labai svarbi mano ryto dalis. Skiriu laiko jos paruošimui. Mano rytai itin ankstyvi, ligoninėje būnu jau 7 val. 30 min., todėl kava dažniausiai mėgaujuosi, pradėdama darbus. Dar smagiau, kai gerdama kavą galiu skaityti knygą, tačiau šiuo metu lėti rytai yra tik savaitgalio malonumas.
Man svarbu skirti laiko sau. Darbe tiesiog pasineriu į savo klientų pasaulį, kuriame kartu patiriame jų sunkumus bei rūpesčius. Čia lengva pamesti save, bet aš to nenoriu. Kasdien sąmoningai pasirenku savęs nepamiršti.

Akims gražiausia vieta.
Esu buriuotoja. Mėgstu sakyti, kad užaugau laive. Mano akims labiausiai patinka vanduo – jūra ar vandenynas. Į bangas galiu žiūrėti valandų valandas. Tai gražiausias vaizdas ir geriausias poilsis. 

Vaidos Instagram
Pasikalbėk” projektas